Британскиот супермодел совршено ги носи дизајните на најпознатата британска дизајнерка

Топ издание на познатата манекенка

Роси Хантингтон-Вајтли е една од најубавите жени во светот, а со нејзините модни комбинации оваа година според модните гуруа стана и една од најдобро облечените жени во светот. Рози изгледа одлично во гламурозни изданија, како и во спортски филм, а во последно време сме посебно импресионирани од нејзините минималистички комбинации. Па така таа за „ELLE Weekender“ во Лондон, носеше дизајн од омилената британска дизајнерка Викторија Бекам од нејзината колекција за претстојната пролет. Во прашање се интересни интензивни црвени панталони со слотови кои ги носеше со топ од метална мрежа што ја носи преку бела кошула, а интересно е и сакото во сосема поинаква нијанси на црвено.

ADVERTISEMENT

Едноставната коса и шминка совршено ја заокружија оваа брилијантна комбинација на познатата манекенка.

Што мислите вие?

Facebook Comments
(Visited 17 times, 1 visits today)