Брза непечена торта со бисквити и крем

Брзо, лесно и вкусно.

Состојки:

Бискивити 400 грама

ADVERTISEMENT

Пудинг ванила 2 кесички

Млеко 1литар

Маргарин 1

Шеќер во прав 100 грама

Бел крем 200 грама

Црн крем 200 грама

Шлаг 200 грама

Подготовка:

Направете го пудингот во 900 ml млеко  и оладете го. Измешајте го маргаринот со шеќер во прав и комбинирајте го со пудингот.

Оваа мешавина потоа се дели на два дела. Во едниот го додавате  белиот крем, а во другиот дел црниот.

Пота бисквитите потопете ги во млеко и нредете ги во плехче (40 х 30 см). Намачкајте со белиот фил па повторно наредете бисквити, па ставете црн, се додека не ви се потроши смесата, изматете го шлагот и декорирајте на крај. Тортата добро изладете ја.

Добар апетит!

Facebook Comments
(Visited 357 times, 1 visits today)