Брза непечена торта со бисквити и крем

Брза непечена торта со бисквити и крем

 

Брзо, лесно и вкусно

Состојки:
бисквит
Слатка павлака
млеко
маргарин
шеќер во прав
бела крем
темен крем
шлаг

Подготовка:

Направете го пудингот во 900 ml млеко  и оладете го. Измешајте го маргаринот со шеќер во прав и комбинирајте го со пудингот. Оваа мешавина потоа се дели на два дела. Во едниот го додавате  белиот крем, а во другиот дел црниот. Пота бисквитите потопете ги во млеко и Нредете ги во плехче (40 х 30 см). Намачкајте со белиот фил па повторно наредете бисквити, па ставете црн, се додека не ви се потроши смесата, изматете го шлагот и декорирајте на крај.

Тортата добро изладете ја.

Добар апетит!

Facebook Comments
(Visited 315 times, 1 visits today)