Бојана Родиќ позираше во преубаво здолниште, во 7-от месец од БРЕМЕНОСТА – погледнете како ужива со нејзиниот сакан

Решија да се одморат надвор од Белград

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Бремената Бојана и синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан, уживаат во една луксузна вила покрај езеро.

Тие на социјалните мрежи објавија фотографија на која се во прегратки, а Бојана истакна дека е во седмиот месец од бременоста.

Таа позираше во сино долго здолниште и бела маичка, а во центарот на вниманието беше нејзиниот стомак.

Познатиот пар е неразделен во последно време, а на социјалните мрежи не ретко покажуваат како уживаат.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Под фотографијата следуваа бројни коментари и комплименти на сметка на изгледот на идната мама.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

„Бојана изгледаш прекрасно“, „Како да си петти месец, преубава си“, беа само некои од овие коментари.

Како Бојана изгледа во седмиот месец, погледнете во продолжение.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Инаку, Бојана е една од трите сестри Родиќ кои станаа познати откако Богдана се ожени со синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Неколку месеци по свадбата на Богдана и Вељко, јавноста дозна дека и Бојана е во врска со син на позната пејачка.

Мирко, кој е син на пејачката со македонско потекло, Гоца Божиновска, е другар со синот на Цеца Ражнатовиќ, а сега ќе станат и роднини.

Тие сите неодамна беа на куќната слава на семејството Родиќ, во Тител, каде што Богдана и Вељко живеат.

На славата беа и нивните мајки, Гоца и Цеца.

„Не ми пречи да ме викаат баба. Па не можам да бидам дедо, секако дека на мојот внук ќе му бидам баба. Вељко сега ќе му биде чичко на детето на Мирко, а Мирко на неговите деца, бидејќи сега се роднини“.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

„Тие двајцата цел живот се дружат, се сакаат и почитуваат. Само еден период во животот помалку се гледаа, бидејќи Вељко тогаш многу тренираше, но цел живот се како браќа“, раскажа своевремено Божиновска.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
(Visited 350 times, 1 visits today)