Божиќните попусти се идеален момент да набавите кашмир

Најубавите модели од кашмир на попуст …

Massimo Dutti

Кашмирот порано беше резервиран само за побогатите трендсетерки, но во последните неколку години се почесто го гледаме и на полиците кај познатите „хај-стрит“ брендови кои и не се толку скапи. Според податоците од 2016 година трговијата со облека од кашмир била тешка преку 1.4 милијарди долари кога биле произведени преку 5 милиони килограми пуловери, кардигани и други облеки од овој материјал. Токму затоа и оваа сезона продавниците и бутиците се преполни со неодоливи модели од овој префинет материјал, а за да набавите квалитетен џемпер или некое друго парче од кашмир проверете на декларацијата дали пишува 100 % кашмир (бидејќи постојат и најразлични комбинации од материјали во кои кашмирот игра најмала улога, а е најмногу истакнат во самата реклама на производот). Влакната од кашмир ќе ви осигурат вашиот омилен пуловер или било кое друго парче да ви трае подолго и да биде поотпорно на носење и перење, а бидејќи во тек се попустите сега е и одличен момент да уловите нешто по супер цена.

ADVERTISEMENT

 

Па погледнете ги моделите што следуваат, а кои можете да ги најдете и на попуст до 50 % …

 

Allude (Net-a-Porter)
Brunello Cucinelli (Net-a-Porter)
Brunello Cucinelli (Net-a-Porter)
Chloé (Net-a-Porter)
Co (Net-a-Porter)
H&M
H&M
H&M
H&M
H&M
H&M
H&M
H&M
James Perse (Net-a-Porter)
Massimo Dutti
Massimo Dutti
Massimo Dutti
Massimo Dutti
The Row (Net-a-Porter)
Uterque
Uterque

 

Vince (Net-a-Porter)
Facebook Comments
(Visited 8 times, 1 visits today)