Боба претера со забавата па му се слоши, Лепа Брена во страв за својот сопруг

Во домот на  пензионираниот српски тенисер и сопруг на Лепа Брена , 56-годишната Боба Живоиновиќ мораше да интервенира итната помош.

 Друштвото се забавуваше цел ден, се подготвуваа специјалитети и деликатеси, и се пиеја алкохолни пијалоци. Се беше добро додкеа во еден момент на Боба што му се слошило, па се срушил на подот.

Неговите пријатели веднаш повикале брза помош, а лекарите му помогнале на поранешниот спортист на лице место и заклучиле дека нема потреба да го пренесат во болница за понатамошно лекување. Брена, наводно, се плашела за животот и здравјето на нејзиниот сопруг, но се смирила откако лекарите потврдија дека ќе биде добро.

ADVERTISEMENT

„Боба организираше дружење во просторијата за прослави која се наоѓа покрај нивната вила и целиот претходен ден тој во кујната подготвувал бројни вкусни специјалитети, по што инаку е познат. А каде што е доброто јадење, таку се и скапоцените алкохолни пијалоци“. Додека ја подготвувал гозбата, лесно полека пиел и виски. Знаејќи го како добар домаќин и фактот дека од неговиот дом никој никогаш не излегол гладен или жеден, Боба пријателите ги форсирал да јадат и пијат. “, пренесува анонимниот извор за српскиот Курир.

Facebook Comments
(Visited 61 times, 1 visits today)
Loading...