Беше популарен пејач и водител во Ѕвездите на Гранд, а сега е непрепознатлив – одгледува лук, кромид и патлиџан (фото)

Фановите изненадени кoга го видоа во ова издание

Фото: Принтскрин

Милан Митровиќ се прослави со музичкото шoу „Ѕвездите на Гранд“, каде важеше за миленик на жените.

Тој иако се уште се занимава активно со пеење, во последно време ретко се појавува во јавност.

Имено, Милан кој своевремено беше и водител на натпреварот во кој ја започна својата кариера, во меѓувреме се посвети и на некои други активности. Кога беше во шоуто како водител, партнерка му беше Ана Севиќ, но тој се откажа од ова занимање, па сега покрај пеењето се посвети и со одгледување на зеленчук. Имено, тој веќе некое време работи на својата бавча во која сади патлиџан и лук, а со тоа неодамна се пофали неговата сопруга Бојана.

Тој и Бојана на лудиот камен застанаа во 2015 година. Тие се остварија во улога на родители, а нивната ќерка ја крстија Зара.

Интересно е и тоа што Бојана, пред да е запознае со Милан, за малку ќе му станеше девојка на Милан Динчиќ Динча.

Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ

Бев на турнеја низ Црна Гора и една вечер излегов со својот пријател Динча по свирката. Таа работеше во еден клуб како менаџерка и ние се најдовме таму. Динча веднаш и фрли око на мојата Бојана, а јас на една нејзина пријателка и едно време заедно сите четворица излегувавме.

Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ

„Но бргу сфативме дека требаше поинаку да се распоредиме“, раскажа Милан за „Стори“ пред неколку години.

Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ

Младиот пејач повеќе пати има нагласено дека во животот го интересира само една жена, а тоа е неговата сопруга Бојана.

Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ

Заради ова жените во последно време му се приближуваат само за да се фотографираат со него и да добијат автограм.

„Верувале или не, но жените не ми се додворуваат како порано. Најверојатно сфатија дека немаат шанси. Ни во живо, ни преку социјалните мрежи“, изјави Милан неколку недели по венчавката со Бојана.

Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ

И додека неговите обожавателки порано му нуделе се’ и сешто, сé сликале во провокативни изданија и му ги испраќале фотките во инбокс, тоа веќе не го прават.

Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ

Посебно откако стана домаќин и грижлив татко каков што секоја невеста би сакала да има дома.

Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Милан Митровиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана
Фото: Принтскрин
(Visited 2.085 times, 2 visits today)