Беше најголем заводник во Холивуд – погледнете како изгледа денес

Во 90-тите важеше за еден од најголемите фраери во Холивуд

Џош Хартнет на многу девојките кои беа тинејџерки во деведесеттите години им беше симбол за холивудски фраер и многумина од нив имаа постери со него на ѕидовите во своите детски соби. Но по неколку големи улоги што го прославија, Хартнет целосно исчезна од филмската индустрија и многу ретко се појавува во јавноста.

ADVERTISEMENT

Фото: Getty Images

Тој денес има 40 години, но неговиот лик не се променил многу од неговите најславни денкови. Тој постигна статус на холивудска ѕвезда откако се појави во култниот Перл Харбор, а подоцна и во „Падот на црниот јастреб“. По овие две генијални улоги, тој реши да се врати дома во Минесота и ги отфрли повеќето улоги што му беа понудени.

Фото: Getty Images

Се ожени со Тамсин Егертон во 2012 година. Со неа има две деца, но поради фактот дека ја кријат својата приватност, не е позната ни возраста ни името на нивните деца.

Фото: Getty Images

Заедно со својата убава сопру поранешниот холивудски актер се појави на свечената вечера со припадниците на британското кралско семејство и насмеан се поздрави со принцот Чарл. На истиот настан присуствуваа и Џорџ и Амал Клуни, а како изгледаше таа, погледнете тука.

Facebook Comments
(Visited 1.350 times, 1 visits today)