Беспрекорно пролетно издание на Јелена Розга – долго здолниште со точки и кожна јакна

Многумина и порачаа дека изгледа како тинејџерка

Хрватската пејачка Јелена Розга го донесе своето тело во совршена форма, па така денес на нејзиниот изглед можат да и завидуваат многу помлади колешки. Но покрај тоа што има беспрекорна линија таа знае и многу добро да ги избере моделите кои го истакнуваат нејзиното тело на најдобар можен начин, а токму такво е и ова нејзино издание.

ADVERTISEMENT

View this post on Instagram

New kid on the block 😉😘 #mojeproljece #jelenarozga

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial) on

 

Имено Розга обожава да носи кратки фустанчиња, но овој пат ни покажа колку е згодна и во долго здолниште. Во прашање е модел со висок струк кој завршува со карнери, во впечатлива бела нијанса и со мали црни точки, а целото издание го заокружи со црна кожена јакна и чизмички.

Па, дали ви се допаѓа ова издание на Јелена?

Facebook Comments
(Visited 637 times, 1 visits today)