Аууу…Која од која сестра е поубава, но погледнете каква ДАМА е мајката на сестрите Рамовиќ

Најубавите сестри на Балканот!

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

Победничката на „Ѕвездите на Гранд “, Џејла Рамовиќ, за викендот ја славеше својата матурата, а нејзините сестри Шејла и Лејла беа со неа на овој посебен ден.

Популарните сестри Рамовиќ изгледаат неверојатно, а нивните обожаватели на социјалните мрежи не можат да одлучат која од која е најубава. Иако Шејла и Лејла се исто така музички надарени, тие две не се занимаваат со пеење.

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

Џејла (18) е најмладата и таа се одлучи за музичка кариера, додека Шејла е на Факултетот за информатички технологии во Сараево, а Лејла на Економскиот факултет во Мостар.

Покрај тоа, Шејла го лансираше својот Vlog на кој снима клипови за шминка, облека и патувања. Лејла е многу популарна и на Инстаграм и нејзиниот профил го следат над 160.000 луѓе.

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

Сестрите се прекрасни, но да ја видите нејзината мајка ќе се воодушевите. Дефинтивно нејзините ќерки ја имаат наследено нејзината убавина.

Џејла во музичкото шоу често добиваше комплименти за нејзиниот глас, но и за нејзиниот стас, а нема сомнеж од кого ја наследила својата убавина.

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

Имено, мајката на Џејла изгледа како нејзина сестра, а не како мајка. Едита Рамовиќ е активна на социјалните мрежи и често објавува фотографии.

Со својата завидна фигура и вкус за мода, Едита често ги засенува своите три ќерки – Лејла, Шејла и Џелја.

ФОТО: Едита Рамовиќ / Инстаграм

Џеја Рамковиќ прозборе каков е патот до славата, и по нејзините зборови не е се така лесно како што изгледа.

Џејла Рамовиќ, девојката со препознатлив глас и победничка во претходната сезона на популарното музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, искрено зборуваше за сè што навистина поминала низ нејзиниот пат кон слава.

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

Џејла Рамовиќ раскажа и на какви борби наишла, но и што и било најтешко на самиот почеток на кариерата, имајќи предвид дека има само 18 години!

Видовме многу sвезди кои не успеаја да се справат да бидат центарот на вниманието, медиумите и јавниот живот, особено ако влегуваат во него како деца!

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

Ноќта се смени откако таа првпат стапна на сцената на популарното шоу и откри детали за кои сме сигурни дека не сте ги знаеле.

Иако не копнееше за победа, туку само за искуство, младата пејачка открива за Мондо.рс со што навистина се соочила, и што публиката на екранот не успеа да види.

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

-Не гледате многу работи. Не ме гледате како пијам коцка шеќер и вода пет минути пред настапот, да станам затоа што не се чувствувам добро.

Јас сум личност која навистина имаше изразена нервоза за време на натпреварот, но сето тоа го покрив со ладно лице, иако секогаш бев исплашена. Бев исплашен и воопшто не ми беше лесно… Не видовте многу работи. Не гледате насмеани, колку убаво пееме, но не е сè така .

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

Џејла открива и што и било најтешко на почетокот.

-Најтешко ми беше тоа одрекување, многу работи, бидејќи тоа е период како нечие детство, и сè што минаа моите врсници, а јас во тоа време не го сторив тоа.

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

Но, велам дека не жалам за ништо, затоа што тоа сум. Сакав се’ во тој момент. Сè што се роди во моментот на желбата не може да биде погрешно.

Може да биде погрешно, но ако она што ми го рече срцето тогаш, дозволете ми да го сторам тоа и да кажам дека не жалам за ништо. Не беше тешко, но не беше ни лесно. Сепак, она што најмногу копнеев беше слободата што ја имаа моите врсници .

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

Пејачката се осврна и на фактот дека многумина мислат дека е „ладна“:

-Не сум ладнa, веќе бев во страв и имав голема одговорност за време на натпреварот. Носев одреден товар што треба да бидам подобра отколку во првиот круг што направи бум.

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

Постојано бев под напнатост и сум премногу самокритична. Но, во основа сум многу смирена, тие мислат дека сум во тек, но луѓето не ме познаваат, што е нормално, и тоа е од личност до личност.

Не секој може да ме сака Добро сум со тоа и нема што да се менува. Можам да кажам дека секој што навистина ме познава не мисли така, вели младата пејачка.

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

ФОТО: Џејла Рамовиќ / Инстаграм

(Visited 89 times, 1 visits today)