Анџелина по две години се предомисли – нема да се разведе од Бред Пит?

ADVERTISEMENT

Две и пол години откако го поднесе барањето за развод, таблоидите пишуваат дека Анџелина Џоли одлучи да му даде уште една шанса на Бред Пит и на тој начин да се обиде да ја спаси нивната врска.

Џоли поднесе барање за развод до Пит во септември 2016 година, по десет годишна врска, и по две години како беа во брак.

ADVERTISEMENT

Актерката намерно го одложувала разводот во надеж дека ќе се смири со Пит и повторно ќе станат семејство, тврди анонимен извор за „Daily Mail“.

Истиот извор тврди дека Бред не сака да се смири со Анџелина, но сака да остане во добри односи во корист на децата. Наводно, разводот можел да заврши пред една година, но Анџелина намерно го одовлекувала нивниот брак.

Џоли често ја гледаме во јавноста со децата, додека Пит излага приватно со нив. Двојката има шест деца, седумнаесетгодишниот Мадокс, петнаесетгодишниот Пакс, четиринаесетгодишниот Захар, дванаесетгодишниот Сило и десетгодишните близначки Нокс и Вивиен.

ADVERTISEMENT

Страница Шест тврди дека двојката во март побарала од судот да ги ослободи од статусот на брачниот другар, иако сé уште не се договориле  за деталите за разводот.

Пит и Џоли се вљубиле во филмскиот сет за филмот Господ и г-ѓа Смит, по што Бред се разведе од тогашната сопруга Џенифер Анистон.

 

Facebook Comments
(Visited 270 times, 1 visits today)

ADVERTISEMENT